Duben 2007

Koncert HUKLu

20. dubna 2007 v 9:56 | Bára
Tímto bych Vás všechny chtěla podnítit, abyste nevštívili koncert části(jak on sám říká: "té lepší") kapely HUKL, který bude tuto středu 25.4. v 18.00 v prostorách Stojanova gymnázia. Více informací na www.hukl.cz

Vtip

20. dubna 2007 v 9:27 | Bára
Tady máte něco na odlehčení:-)
Máří Magdaléna stojí v kruhu lidí, kteří se ji chystají ukamenovat, přijde Ježíš a říká: "Kdos bez viny, hoď první kamenem." Všichni svěsí hlavy a chystají se k odchodu, když v tom přiletí kámen a praští Máří do nohy, Ježíš zvedne hlavu, rozhlédne se, svraští obočí a řekne: "Ale no tak mami, tebe jsem nemyslel."

Křesťanská hudba

20. dubna 2007 v 9:04 | Bára
Zahraničí
Tady bych Vám chtěla ukázat nějaké kapely, které zpívají o Bohu a třeba byste to do nich ani neřekli! Chtěla bych Vám ukázat, že pod pojmem ´křesťanská hudba´ nejsou jen písničky z Hosany, Kancionálu nebo varhaní skladby, ale jsou tam i písničky, které se normálně hrají v rádiu nebo je poslouchají Vaši kamarádi, kteří normálně do kostela ani nechodí.
Jako první bych chtěla představit P.O.D., je to americká kapela, která hraje hardcore, myslím, že Vy byste je mohli znát například ze soundtracku (filmová hudba) k Matrixu, ale i ke spoustě jiných filmů, vydali i několik cd a získali soustu ocenění. Tady je vzkaz přímo od nich: "Svým fanouškům říkáme bojovníci, protože jsou bojovníky, pro Krista, všude na světě, bojují dobrý boj," říká Wuv/člen kapely/. "Rád bych viděl děcka, která jdou vyjádřit do světa, ukazují lidem, jak moc je Bůh miluje." Víc toho onich tady psát nebudu, tady máte odkaz na jejich české webovky www.pod.webzdarma.cz
A další přicházejí Switchfoot, jou také americká kapela hrající rock a poprvé se sešli už před 11 lety, v letech 2003 a 2005 vydali dvě velmi úspěšná alba, kterými se zvláště prosadili na celém světě. I oni dělali soundtracky třeba k filmu Spiderman (teda aspoň si to myslím, ještě zjistím, jestli nekecám)!
Tady se předvede kapela, kterou znáte jistě všichni U2! Pocházejí z Irska a začali už v roce 1978, hrají rock a v posledních letech se v rádiích hrálo předevších jejich Vertigo, ale předělávka starší písničky One (jedna z mých nejoblíbenějších písniček :-)) nebo With or Without you. Jejich zpěvák Bono Vox (Dobrý Hlas latinsky) se účastní mnoha charitativních a humanitárních akcí, vydal knížku a bojuje proti IRA (Irská republikánská armáda-teroristická skupina).
Mezi křesťanské kapely patří i polská Arka Noego, jejíž písnička ke stažení je nabídnuta o několik článků níž.
Pokud byste měli zájem o nějakou z písniček od výše zmiňovaných nabo i jiných kapel , tak mi napiště a nějak to zařídíme :-D
  • SOUTĚŽ: Kdo mi jako první napíše, co znamená název ´Arka Noego´, získá odměnu, která tady už na něj čeká! Takže neváhejte, přemýšlejte a piště odpovědi do komentářů.
Toto je jen zlomek ze zahraniční křesťanské tvorby, další interprety najdete na www.hudba.signaly.cz
Abyste si nemysleli, že čeští zpěváci žádní nejsou, tak to ne! Ale o těch bude příští článek.

Motto

19. dubna 2007 v 18:47 | Bára
Těch několik minulých návrhů necháme být, ale teď sem můžete psát nové, ať je z čeho vybírat!

Exit 316

19. dubna 2007 v 18:42 | Bára
Exit 316 je pořad, který vysílá Česká televize pro mladé (ale i klidně i starší) křesťany a lidi, co by se chtěli něco zajímavého dozvědět. Nemusíte se bát, že by tam stál nějaký pán a monotóním hlasem vám předčítal úryvky z Bible, to ne! Každým dílem provází dva andělé, kteří slétli na zem a s lidmi řeší běžné věci, emoce a podobně. V každém dílu je i písnička, která svým textem nějak navazuje na to, co se odehrává (jsou to písničky od moderních interpretů jako jsou třeba P.O.D., Stacie Orrico atd.) . Doporučovala bych Vám, podívat se alespoň an jeden díl a uvidíte, že se Vám to bude líbit, reakce kdyžtak piště do komentářů :-)
Jo a běží to každé pondělí kolem 4.h odpoledne, opakování bývá ve středu kolem 2.h a v pátek po půlnoci.

Hory 2007 - Lipová lázně

19. dubna 2007 v 18:12 | Bára
Na začátek bych se chtěla omluvit, že o tom píšu tak pozdě, ale znáte mě ;-D.
Takže letos na přelomu února a března jsme vyrazili na týden na hory (jely nějaké rodiny, spolčo a pár cvrčků, ale doufám, že příští rok, Vás tam bude víc!), většinou nám přálo i počasí, tak jsme jezdili na Ramzovou, kde je lyžařský areál s modrýma, červenýma i černýma sjezdovkama, takže si mohl zalyžovat opravdu každý! Bydleli jsme v hezkém penzionu a bylo to tam vážně skvělé! No právě nějak nevím co napsat, takže vy co jste tam byli, piště zážitky do komentářů, ať na příští rok nalákáme co nejvíc lidí:-D!
Můžete si taky v galerii prohlédnout pár fotek...