Prosinec 2006

NABÍDKA

27. prosince 2006 v 13:51 | Bára
Toto je snad skvělá zpráva pro Vás všechny! Máte možnost aktivně se zapojit do tvorby blogu. Rozhodly jsme se, že Vám dáme možnost napsat krátký článek o Vánočním představení. Váš článek by měl být dlouhý asi tak, aby se vešel na formát A5 (malý sešit) a zkuste tam zahrnout, hudební představení i divadlo, u kterého byste měli popsat i děj. Články prosím posílejte na adresu bara..m@seznam.cz nebo ručně napsané je můžete předat Šárce ve cvrčkách. Už se na Vaše díla moc těšíme!:-D
Zvěřejněny budou tři nejlepší články a uzávěrka bude 5.1.2007

VÁNOČNÍ SCÉNKA

23. prosince 2006 v 19:00 | Šárka
Scénka proběhne v pondělí 25.12. v 16:00 v bazilice.
Sraz účastníků v 15:00 v učebně !!!

VESELÉ VÁNOCE

23. prosince 2006 v 12:01 | Bára
Chtěly bychom Vám popřát co nejkrásnější Vánoce, hodně dárků, vánoční atmosféru, jakou jste zatím nezažili, pak bychom Vám přály, abyste se dokázali radovat i z maličkostí a děkovali za to, co máte! :-)
A ještě bychom Vás chtěly poprosit, abyste nebyli smutní, když nedostanete hromadu darů nebo to co jste si zrovna přáli, ale abyste si vzpomněli na ty, co nedostali vůbec nic.
Šťastné a veselé Vánoce Vám přeje Bára a Šárka

DÁRKY CVRČCI

22. prosince 2006 v 23:02 | Šárka
Tak konečně :) Sešli jsme se v učebně v pátek 22.12. abychom si dali malé dárečky vlastní výroby a udělali si radost...
Myslím, že k tomu není co dodat...tak radši pište komentáře.

INFO O ZKOUŠKÁCH NA VÁNOČNÍ SCÉNKU

15. prosince 2006 v 23:55 | Šárka
Čtvrtek 20.12. v 17:00 v učebně.
Pátek 21.12. asi v 16:30 (po školní besídce) v učebně. + Budeme si dávat dárky.:)
Sobota 22.12. ve 14:00 v bazilice. Je to GENERÁLKA...vemte si s sebou KOSTÝMY.
Ještě jednou díky všem a prosíme o 100% účast.

VÁNOČNÍ PŘEDSTAVENÍ-POZVÁNKA

13. prosince 2006 v 19:18 | Šárka
Tímto bychom chtěla jménem všech vedoucích i dětí, pozvat Vás rodiče, prarodiče, kamarády a ostatní lidi veselé mysli, na tradiční, ale letos netradiční, scénku, která se uskuteční 25.12. asi v 16:00 po mši svaté v bazilice na Velehradě. Sraz účinkujících bude v 15:30 v učebně. Moc se těšíme na Vaše povzbuzení.

BLÍŽÍ SE VÁNOCE...

10. prosince 2006 v 18:34 | Šárka
Jako každý rok i letos si budeme ve cvrčkách dávat dárky. Týká se to mladších i starších, ale především je důležité...těch, co opravdu chodí. V pátek 8.12. jsme už losovali, ale vy, co jste to prošvihli, nezoufejte...Tento pátek ještě bude možnost. Pro upřesnění...dárky, které mají být vyrobené, si budeme dávat už v pátek 22.12. v 16:30 v učebně, protože je školní besídka. Zdůrazňuju to z toho důvodu, že dárky se dávaly vždy po scénce 25.12., ale letos bude jen scénka a vy budete mít odpoledne víc volného času:)
Dotazy klidně pište do komentářů.

JEDINEČNÁ ŠANCE

10. prosince 2006 v 18:05 | Bára
Chcete se taky nějak aktivně zapojit do tvorby cvrčkovského blogu? Máte jedinečnou příležitost! Rozhodly jsme se, že každé dva týdny budeme měnit motto v záhlaví stránky a Vy nám můžete posílat svoje nápady! Přijímáme pouze slušné citáty k zamyšlení, u kterých by měl být uveden i původní autor textu. Předem děkujeme za Vaše nápady! Přidávejte je do komentářů a až se sejdou min. 3 vyhlásíme anketu o ten nejlepší.
Už se těšíme, na to co z Vás vypadne! :-)
1. hlasování už proběhlo a vyhrál Šárčin citát: "Nevíš, kdo je tvým přítelem, dokud se pod tebou neprolomí led". Toto bude jako motto min. další dva týdny, ale už teď můžete posílat své nápady, abychom mohly co nejdřív založit novou anketu! ;-)

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

9. prosince 2006 v 19:13 | Bára
I letos Peklo otevřelo své brány a vyvrhlo na svět ty vůbec nejhorší ze všech možných i nemožných tvorů! Zároveň s tím se z Nebe spustila zlatá nit s Mikulášem, anděly a nějakým tím dárečkem pro "hodné" děti:-D Bohužel letos se objevil zádrhel! Ze Sibiře k nám se soby taženým kočárem přijel druhý Mikuláš, naštěstí pro nás se vše brzo vyjasnilo a podařilo se nám odhalit čerta převlečeného za Mikuláše, který naváděl jen k samým špatnostem! Zdálo se nám, že se těch hříšníků letos urodilo víc než dost a doufáme, že se jejich řady budou v příštích letech zmenšovat! Na druhou starnu byla tam i spousta hodných dětí, které zpívaly až se budova otřásala v základech!
Věříme, že se setkání s čerty nikdo žádné trvalé následky nenese, všichni jste si nacpaly břicha perníčkama a už se těšíte na příští rok!
Ale hříšníky nechceme! :-)

ZDOBENÍ PERNÍČKŮ

9. prosince 2006 v 9:07 | Šárka
Po pečení perníčků následovalo zdobení. Nesešlo se nás sice tolik jako při pečení, ale 2.12. 2006 bylo v klášteře, kde jsme zdobili, pěkně veselo a práce šla docela od ruky. Kromě tradičních postav Mikuláše, anděla a čerta, jsme tvořili ježky, koníky, zvonečky,... Některé kousky byly opravdu originální :) Závěrem bych chtěla jménem všech vedoucích poděkovat Vám dětem, co jste přišli pomáhat. Díky.